Licensed to Royal Results - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/21/2015 12:01 PM
                    USATF West Region Masters Championships                    
                  Cerritos College  - 6/20/2015 to 6/21/2015                   
                                    Results                                    
 
W40 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   120 MaryLou Johnson    W40 SC Striders              13.26   3.2 
 
W45 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   185 Colleen Barney     W48 Unattached               14.13   3.2 
 
W50 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   189 Jennifer Jones     W54 Unattached               15.95   3.2 
 
W60 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   119 Linda Cohn         W62 SC Striders              15.62   3.2 
 
W65 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   121 Betty Schaefer     W66 SC Striders              16.79   3.2 
  2   177 Freddie Braxton    W65 Trojan Maste             20.20   3.2 
 
M30 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   201 Evan Dixon         M34 Unattached               11.53   3.7  5 
  2   157 Justin Hernandez   M32 So Cal Track             11.74   3.7  5 
 
M35 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   221 Ryan Krueger       M35 Unattached               11.98   3.7  5 
  2   210 Brian Harge Jr     M36 Unattached               12.78   3.7  5 
 
M40 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   220 Homan Kian         M42 Unattached               11.45   3.3  4 
  2   238 Chris Richards     M42 Unattached               11.97   3.3  4 
  3   111 MarcoAntonio Franc M44 Club Ed Runn             12.02   3.3  4 
 
M45 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   168 Lynwood Robinson   M45 So Cal Track             12.51   3.3  4 
  2   113 Albert Nicholson J M48 Elite Health             13.25   3.3  4 
 
M50 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   205 Willie Gault       M54 Unattached               11.17   3.3  4 
  2   222 Jon Kurihara       M53 Unattached               13.00   3.3  4 
 
M55 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   233 Joseph Patridge II M57 Unattached               12.37   2.2  3 
  2   249 David Washington   M56 Unattached               12.67   2.2  3 
  3   194 John Allaire       M55 Unattached               12.95   2.2  3 
  4   245 James Speyer       M55 Unattached               13.86   2.2  3 
  5   209 Bob Griffiths      M55 Unattached               17.07   2.2  3 
 
M60 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   127 Damien Leake       M62 SC Striders              12.02   1.5  2 
  2   131 Joe Ruggless       M61 SC Striders              12.92   1.5  2 
  3   217 Lionel Johnson     M63 Unattached               13.76   1.5  2 
 
M65 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   184 Michael Washington M67 Trojan Maste             15.37   1.1 
 
M70 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   128 Ronnie Muranaka    M71 SC Striders              16.17   1.1 
 
M80 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   239 Dick Richards      M80 Unattached               15.38   1.1 
 
W29&U 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
 --   192 Joanny Rodriguez   W27 Unattached              X31.33   3.3 
 
W40 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   178 Goldie aka LaTreas W42 Trojan Maste             29.06   3.3 
 
W55 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   139 Catherine Hennelly W55 So Cal Track             40.01   3.3 
 
W60 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   118 Jeanne Bowman      W62 SC Striders              33.94   3.3 
 
W65 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   121 Betty Schaefer     W66 SC Striders              35.47   3.3 
  2   177 Freddie Braxton    W65 Trojan Maste             43.07   3.3 
 
M30 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   201 Evan Dixon         M34 Unattached               23.42   1.7  4 
  2   157 Justin Hernandez   M32 So Cal Track             24.74   1.7  4 
 
M35 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   248 Matthew Walker     M39 Unattached               24.09   1.7  4 
  2   204 Scott Evans        M37 Unattached               28.51   1.7  4 
 
M40 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   220 Homan Kian         M42 Unattached               23.24   3.2  3 
  2   111 MarcoAntonio Franc M44 Club Ed Runn             24.36   3.2  3 
  3   238 Chris Richards     M42 Unattached               24.75   3.2  3 
 
M45 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   208 Brian Gore         M47 Unattached               26.60   3.2  3 
  2   113 Albert Nicholson J M48 Elite Health             26.89   3.2  3 
 
M50 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   227 Gary McCullouch Sr M53 Unattached               25.54   3.2  3 
 
M55 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   206 Charles Gaylord    M55 Unattached               26.77   3.2  3 
 
M60 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   131 Joe Ruggless       M61 SC Striders              26.04  -0.5 
  2   160 Stephen Kloch      M63 So Cal Track             28.21  -0.5 
 
M65 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   181 F Eugene Driver II M65 Trojan Maste             27.85  -0.5 
  2   184 Michael Washington M67 Trojan Maste             34.01  -0.5 
 
W35 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   190 Cynthia McNamee    W39 Unattached               61.93  
 
W40 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   178 Goldie aka LaTreas W42 Trojan Maste             65.14  
 
W50 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   179 Amanda Clarke      W50 Trojan Maste             67.46  
 
W55 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   139 Catherine Hennelly W55 So Cal Track           1:29.23  
 
W60 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   118 Jeanne Bowman      W62 SC Striders            1:20.91  
 
W65 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   121 Betty Schaefer     W66 SC Striders            1:23.35  
 
M30 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   176 Nicholas Thornton  M34 Track Club L             49.45   4 
 --   152 Keith Dudley       M31 So Cal Track               DNF   4 
 
M35 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   149 Keith Chambers     M36 So Cal Track             54.31   4 
  2   210 Brian Harge Jr     M36 Unattached               56.12   4 
 
M40 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   111 MarcoAntonio Franc M44 Club Ed Runn             56.48   4 
 
M45 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   175 John Garratt       M48 Track Club L             56.24   3 
  2   240 Steve Rizzo        M47 Unattached               58.18   3 
  3   155 Robert Gates Sr    M46 So Cal Track             59.86   3 
  4   195 Claudio Andrade    M48 Unattached               61.63   3 
 
M55 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   224 Mark Lewis         M56 Unattached               59.90   2 
  2   206 Charles Gaylord    M55 Unattached               61.23   2 
 
M60 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   131 Joe Ruggless       M61 SC Striders              58.88   2 
  2   125 Steve Hardison     M64 SC Striders              62.45   2 
  3   124 Bill Fitzpatrick   M64 SC Striders              65.84   2 
  4   163 David McLawhorn    M60 So Cal Track             67.54   2 
 --   247 David Tucker       M64 Unattached                 DNF   2 
 
M70 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   254 Eric Jones         M72 So Cal Track           1:22.37  
 
M80 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   151 Robert Culling     M83 So Cal Track           1:33.95  
 
W30 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   140 Alexandria Kachado W33 So Cal Track           3:10.63  
 
W40 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   178 Goldie aka LaTreas W42 Trojan Maste           2:30.90  
 
W50 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   179 Amanda Clarke      W50 Trojan Maste           2:37.34  
 
W55 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   139 Catherine Hennelly W55 So Cal Track           3:19.14  
 
W65 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   121 Betty Schaefer     W66 SC Striders            3:11.72  
 
M30 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   246 Jonathan Tan       M30 ARC Run Club           2:04.63   2 
  2   106 Rony Vega          M32 ARC Run Club           2:08.94   2 
 
M35 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   149 Keith Chambers     M36 So Cal Track           2:10.71   2 
 
M45 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   208 Brian Gore         M47 Unattached             2:14.23   2 
  2   155 Robert Gates Sr    M46 So Cal Track           2:20.81   2 
  3   150 Darren Cox         M45 So Cal Track           2:27.67   2 
 
M50 800 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   101 Mike Dietz         M51 A Snail's Pa           2:17.00   2 
  2   169 Allen Smith        M52 So Cal Track           2:19.48   2 
 
M55 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   224 Mark Lewis         M56 Unattached             2:25.48  
  2   211 Steve Harrold      M56 Unattached             2:51.01  
 
M60 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   124 Bill Fitzpatrick   M64 SC Striders            2:33.63  
 
M70 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   162 Frederick Lindsley M70 So Cal Track           2:34.82  
 --   254 Eric Jones         M72 So Cal Track               DNF  
 
M80 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   151 Robert Culling     M83 So Cal Track           3:37.12  
 
W30 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   140 Alexandria Kachado W33 So Cal Track           6:36.19  
 
M30 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   106 Rony Vega          M32 ARC Run Club           4:39.86  
 
M40 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   104 Mark Fitzpatrick   M44 ARC Run Club           4:36.02  
  2   156 Barry Givens       M41 So Cal Track           4:37.61  
 
M45 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   150 Darren Cox         M45 So Cal Track           4:55.21  
  2   215 Matt Hood          M45 Unattached             5:22.76  
 
M50 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   161 Richard Larson     M52 So Cal Track           4:49.55  
 
M60 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   132 Alan Siddons       M63 SC Striders            7:20.48  
 
M70 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   162 Frederick Lindsley M70 So Cal Track           5:37.68  
 
M80 1500 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   151 Robert Culling     M83 So Cal Track           7:34.12  
 
W29&U 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   192 Joanny Rodriguez   W27 Unattached            X7:13.03  
 
W30 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   140 Alexandria Kachado W33 So Cal Track           6:42.67  
 
W45 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   193 Tatjana Trout      W48 Unattached             5:59.71  
 
W85 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   187 Blanche Cummings   W85 Unattached            10:55.25  
 
M40 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   103 Robert Elsinger    M40 ARC Run Club           4:54.56  
  2   156 Barry Givens       M41 So Cal Track           4:54.61  
  3   243 Jack Sallakian     M41 Unattached             5:42.23  
 
M45 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   155 Robert Gates Sr    M46 So Cal Track           5:38.57  
 
M60 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   216 Neil Howk          M62 Unattached             5:46.20  
  2   116 Paul Shires        M62 San Luis Dis           5:59.66  
 
M75 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   196 JON BARKMAN        M76 Unattached             7:52.00  
 
M80 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   151 Robert Culling     M83 So Cal Track           7:55.12  
 
M85 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   117 Gunnar Linde       M86 Santa Monica           9:09.18  
 
W29&U 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   192 Joanny Rodriguez   W27 Unattached           X26:30.65  
 
W45 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   193 Tatjana Trout      W48 Unattached            21:10.58  
  2   191 Malini Nagpal      W45 Unattached            22:47.57  
 
W50 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   186 Rosalva Bonilla    W52 Unattached            19:47.12  
 
M30 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   105 Gerardo Rabelo     M30 ARC Run Club          16:35.95  
 
M35 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   236 Jose Pineda        M37 ARC Run Club          18:53.93  
 
M40 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   104 Mark Fitzpatrick   M44 ARC Run Club          16:44.34  
 
M45 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   102 Gerard Deegan      M47 ARC Run Club          19:07.41  
 
M55 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   174 William Ward III   M58 So Cal Track          19:18.63  
  2   147 Steve Brumwell     M57 So Cal Track          19:22.54  
 
W50 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   186 Rosalva Bonilla    W52 Unattached            41:20.65  
 
M45 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   109 Darryl Jewell Jr   M47 Cal Coast Tr          35:09.31  
 
M50 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   173 Paul Van Zuyle     M54 So Cal Track          36:36.77  
 
M55 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   174 William Ward III   M58 So Cal Track          40:58.65  
 
M60 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   108 Paul Cook          M62 Cal Coast Tr          41:59.64  
 
W55 80 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
 --   139 Catherine Hennelly W55 So Cal Track                DQ  -0.7 
 
M60 100 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   219 Ross Jones         M62 Unattached               17.40   1.2 
  2   163 David McLawhorn    M60 So Cal Track             20.29   1.2 
 
W50 300 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   144 Caren Ware         W52 So Cal Track             61.62  
 
W65 300 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   177 Freddie Braxton    W65 Trojan Maste           1:32.60  
 
M60 300 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   223 Bob Larsen         M61 Unattached               51.86  
 
M65 300 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   184 Michael Washington M67 Trojan Maste             61.80  
 
M40 400 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   226 James Mathis III   M40 Unattached               66.70  
 
M45 400 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   240 Steve Rizzo        M47 Unattached               65.52  
 
M60 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   170 Carl Stromberg     M60 So Cal Track           7:58.41  
 
M29&U 4x800 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 ARC Run Club  'A'                                   8:50.19  
     1) 105 Gerardo Rabelo 30           2) 106 Rony Vega 32               
     3) 104 Mark Fitzpatrick 44         4) 246 Jonathan Tan 30            
  2 So Cal Track Club  'A'                              9:37.16  
     1) 155 Robert Gates Sr 46          2) 161 Richard Larson 52          
     3) 156 Barry Givens 41             4) 149 Keith Chambers 36          
  3 Unattached  'A'                                     9:57.49  
     1) 257 Robert Wilson 30            2) 215 Matt Hood 45               
     3) 258 Vince Lowder 49             4) 101 Mike Dietz 51              
 
W50 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   144 Caren Ware         W52 So Cal Track             1.20m    3-11.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O    O  XXX 
 
M35 High Jump
==========================================================================
 M60+ 8:00am
 M30-59 8:30am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   250 Eric Williams      M36 Unattached               1.65m    5-05.00 
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.76 
        O    P   XO    P  XXX 
 
M55 High Jump
==========================================================================
 M60+ 8:00am
 M30-59 8:30am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   126 Peter Hlavin       M57 SC Striders              1.70m    5-07.00 
     1.55 1.60 1.65 1.70 1.76 
        O    O    O    O  XXX 
  2   194 John Allaire       M55 Unattached               1.35m    4-05.00 
     1.30 1.35 1.40 
        O  XXO  XXX 
 
M40 Pole Vault
==========================================================================
 All competitors 9:45am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   199 Stanley Carranza   M40 Unattached               3.63m   11-10.75 
     3.33 3.48 3.63 
        O    O   XO 
 
M55 Pole Vault
==========================================================================
 All competitors 9:45am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   255 Wendell Beck       M56 Unattached               4.08m   13-04.50 
     3.78 3.93 4.08 4.27 
        O    P    O  XXX 
  2   232 Richard Morales    M58 Unattached               3.03m    9-11.25 
     2.73 2.98 3.03 3.18 
        O   XO   XO  XXX 
 --   115 JOHN ARBOGAST      M57 No Limit Spo                NH            
     2.13 
      XXX 
 
M60 Pole Vault
==========================================================================
 All competitors 9:45am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   163 David McLawhorn    M60 So Cal Track             2.28m    7-05.75 
     2.13 2.28 2.43 
      XXO    O  XXX 
 
W50 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   189 Jennifer Jones     W54 Unattached               3.33m   1.9  10-11.25 
     3.13m(2.0) 3.33m(1.9) 3.09m(1.9) 3.05m(1.9) 3.12m(3.0) 3.16m(1.2)
 
W55 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   139 Catherine Hennelly W55 So Cal Track             2.58m   2.6   8-05.75 
     FOUL(3.0) 2.53m(1.9) 2.48m(2.5) 1.67m(3.6) 2.58m(2.6) 2.04m(4.1)
 
W60 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   119 Linda Cohn         W62 SC Striders              3.77m   2.9  12-04.50 
     FOUL(1.8) 3.56m(0.9) FOUL(3.7) FOUL(2.0) 3.77m(2.9) FOUL(2.4)
 
M35 Long Jump
===============================================================================
 M30-59 8:30am
 M60+ 10:45am
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   221 Ryan Krueger       M35 Unattached               5.21m   1.0  17-01.25 
     FOUL      5.01m(+0.0) FOUL(1.3) 5.02m(+0.0) 5.21m(1.0) PASS(0.3)
  2   228 Trevor Mcdonald    M39 Unattached               4.49m   0.5  14-08.75 
     3.79m(+0.0) 4.37m(-0.3) 4.37m(1.1) 4.24m(0.5) 3.37m(+0.0) 4.49m(0.5)
 
M50 Long Jump
===============================================================================
 M30-59 8:30am
 M60+ 10:45am
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   227 Gary McCullouch Sr M53 Unattached               5.10m   0.2  16-08.75 
     4.98m(+0.0) 5.10m(0.2) 4.95m(0.3) 4.71m(-0.3) 4.77m(0.2) 4.83m(+0.0)
 
M55 Long Jump
===============================================================================
 M30-59 8:30am
 M60+ 10:45am
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   194 John Allaire       M55 Unattached               4.88m  +0.0  16-00.25 
     4.59m(-0.3) 4.80m(1.0) 4.83m(+0.0) 4.71m(-0.1) 4.66m(+0.0) 4.88m(+0.0)
 
M60 Long Jump
===============================================================================
 M30-59 8:30am
 M60+ 10:45am
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   127 Damien Leake       M62 SC Striders              5.11m   2.6  16-09.25 
     4.57m(+0.0) 4.89m(2.9) 4.87m(1.8) 5.11m(2.6) PASS      PASS     
  2   163 David McLawhorn    M60 So Cal Track             4.23m   2.5  13-10.50 
     4.07m(1.3) FOUL(1.5) 4.23m(2.5) 4.12m(1.9) FOUL(3.0) FOUL(4.2)
 
M65 Long Jump
===============================================================================
 M30-59 8:30am
 M60+ 10:45am
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   242 Stanley Royster    M68 Unattached               3.88m   1.0  12-08.75 
     FOUL      FOUL      3.88m(1.0) PASS      PASS      PASS     
 
M80 Long Jump
===============================================================================
 M30-59 8:30am
 M60+ 10:45am
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   239 Dick Richards      M80 Unattached               3.87m   4.3  12-08.50 
     3.56m(2.0) 3.74m(3.0) 3.87m(4.3) 3.66m(2.6) FOUL      FOUL     
 
W50 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   144 Caren Ware         W52 So Cal Track             7.74m   1.2  25-04.75 
     7.70m(+0.0) 7.49m(1.5) 7.51m(+0.0) FOUL(3.0) 7.74m(1.2) FOUL(1.0)
 
M40 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   197 David Barrera      M44 Unattached              11.38m  +0.0  37-04.00 
     10.68m(1.7) 11.10m(0.1) 11.06m(+0.0) 11.38m(+0.0) 10.97m(1.7) 11.38m(+0.0)
 
M55 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   194 John Allaire       M55 Unattached               8.46m   2.1  27-09.25 
     8.46m(2.1) 7.60m(1.8) PASS      PASS      FOUL      PASS     
 
M65 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   171 John Tomaschke     M65 So Cal Track             9.76m   1.3  32-00.25 
     9.76m(1.3) 9.74m(1.2) 9.70m(+0.0) FOUL(1.8) 9.60m(1.6) 9.62m(1.6)
 
W50 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   189 Jennifer Jones     W54 Unattached               6.93m   22-09.00 
      5.34m  6.93m  6.56m  6.80m  6.76m  6.91m
 
W55 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   139 Catherine Hennelly W55 So Cal Track             6.04m   19-09.75 
      FOUL  FOUL  5.74m  5.49m  6.04m  5.19m
 
W60 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   119 Linda Cohn         W62 SC Striders              9.12m   29-11.25 
      8.69m  9.12m  8.52m  8.47m  8.26m  9.12m
 
M30 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   202 David Endler       M30 Unattached              13.79m   45-03.00 
      13.60m  13.79m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
M35 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   166 Mike Rainis        M36 So Cal Track            14.08m   46-02.50 
      13.61m  14.08m  FOUL  13.57m  13.83m  13.72m
  2   228 Trevor Mcdonald    M39 Unattached              10.85m   35-07.25 
      10.85m  10.73m  10.26m  10.56m  10.84m  10.64m
  3   221 Ryan Krueger       M35 Unattached               9.14m   30-00.00 
      FOUL  9.08m  8.68m  FOUL  9.14m  PASS
 
M45 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   240 Steve Rizzo        M47 Unattached               8.71m   28-07.00 
      7.91m  8.64m  8.71m  8.29m  8.60m  8.34m
 
M50 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   167 Greg Retzer        M50 So Cal Track             9.12m   29-11.25 
      8.62m  FOUL  9.12m  FOUL  8.88m  8.59m
 
M55 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   214 Greg Holden        M57 Unattached              14.55m   47-09.00 
      12.74m  13.26m  FOUL  13.60m  FOUL  14.55m
  2   203 Scott Endler       M56 Unattached              12.31m   40-04.75 
      12.00m  12.31m  10.59m  11.82m  11.26m  11.72m
  3   194 John Allaire       M55 Unattached              12.02m   39-05.25 
      11.39m  11.32m  12.02m  12.00m  11.04m  11.17m
 
M60 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   172 Quenton Torbert    M63 So Cal Track            15.00m   49-02.50 
      14.99m  14.01m  FOUL  15.00m  14.75m  FOUL
  2   207 John Goldhammer    M61 Unattached              13.57m   44-06.25 
      13.35m  FOUL  13.49m  13.40m  13.57m  FOUL
  3   134 Charles Lyons      M60 So Cal Roadr             9.69m   31-09.50 
      FOUL  8.46m  9.04m  9.52m  9.36m  9.69m
 
M65 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   252 Bill Wisslead      M67 Unattached              10.76m   35-03.75 
      9.79m  FOUL  10.72m  10.76m  10.53m  10.71m
  2   212 Larry Hart         M68 Unattached              10.07m   33-00.50 
      FOUL  FOUL  10.07m  9.72m  FOUL  9.97m
 
M75 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   158 Ken Hurlbert       M75 So Cal Track            11.87m   38-11.50 
      10.74m  11.85m  FOUL  11.87m  11.64m  10.71m
  2   218 Richard Johnson    M77 Unattached               7.79m   25-06.75 
      7.44m  7.79m  FOUL  FOUL  7.45m  7.44m
 
M80 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   153 Joe Durrenberger   M80 So Cal Track             9.53m   31-03.25 
      9.12m  9.53m  9.31m  FOUL  9.48m  9.38m
  2   133 Ernie Smith        M81 SC Striders              8.53m   28-00.00 
      8.17m  7.94m  8.53m  FOUL  7.80m  8.29m
 
M30 Discus Throw
==========================================================================
 M30-64 7:00am
 M65+ 9:00am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   202 David Endler       M30 Unattached              49.16m     161-03 
      49.16m  45.78m  FOUL  FOUL  FOUL  46.64m
 
M50 Discus Throw
==========================================================================
 M30-64 7:00am
 M65+ 9:00am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   167 Greg Retzer        M50 So Cal Track            30.39m      99-08 
      FOUL  28.22m  FOUL  27.82m  30.39m  FOUL
 
M55 Discus Throw
==========================================================================
 M30-64 7:00am
 M65+ 9:00am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   203 Scott Endler       M56 Unattached              41.98m     137-09 
      40.77m  40.46m  41.98m  40.66m  41.75m  FOUL
  2   198 James Barry        M57 Unattached              31.01m     101-09 
      30.46m  29.98m  30.14m  25.53m  31.01m  FOUL
 
M60 Discus Throw
==========================================================================
 M30-64 7:00am
 M65+ 9:00am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   207 John Goldhammer    M61 Unattached              43.52m     142-09 
      39.93m  43.20m  FOUL  42.59m  43.35m  43.52m
  2   237 Robert Rice        M60 Unattached              38.93m     127-09 
      FOUL  37.02m  FOUL  FOUL  31.95m  38.93m
 
M65 Discus Throw
==========================================================================
 M30-64 7:00am
 M65+ 9:00am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   212 Larry Hart         M68 Unattached              42.37m     139-00 
      39.62m  FOUL  40.55m  42.37m  FOUL  FOUL
 
M70 Discus Throw
==========================================================================
 M30-64 7:00am
 M65+ 9:00am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   230 David Merkowitz    M73 Unattached              37.42m     122-09 
      35.92m  37.24m  35.86m  35.49m  37.34m  37.42m
 
M75 Discus Throw
==========================================================================
 M30-64 7:00am
 M65+ 9:00am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   241 Alan Rosen         M79 Unattached              28.39m      93-02 
      27.61m  27.28m  26.76m  26.94m  26.00m  28.39m
 
M80 Discus Throw
==========================================================================
 M30-64 7:00am
 M65+ 9:00am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   153 Joe Durrenberger   M80 So Cal Track            20.37m      66-10 
      FOUL  17.87m  18.40m  FOUL  20.37m  FOUL
 
M40 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   154 Kevin Eubanks      M42 So Cal Track            52.78m     173-02 
      52.78m  47.82m  FOUL  47.86m  52.46m  48.93m
 
M50 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   167 Greg Retzer        M50 So Cal Track            49.18m     161-04 
      47.88m  47.92m  44.08m  46.61m  49.18m  FOUL
  2   200 Thomas Classon     M53 Sweden                  44.09m     144-08 
      40.42m  41.11m  FOUL  38.76m  42.10m  44.09m
 
M60 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   207 John Goldhammer    M61 Unattached              60.88m     199-09 
      59.05m  58.10m  60.88m  60.63m  FOUL  FOUL
 
M65 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   212 Larry Hart         M68 Unattached              56.32m     184-09 
      FOUL  FOUL  56.32m  55.07m  52.86m  FOUL
 
W60 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   119 Linda Cohn         W62 SC Striders             33.93m     111-04 
      33.39m  32.47m  33.93m  28.00m  29.99m  FOUL
 
M50 Javelin Throw
==========================================================================
 M60+ 9:30am
 M30-59 11:45am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   165 Art Morrow         M51 So Cal Track            22.42m      73-07 
      22.42m  FOUL  21.36m  21.98m  FOUL  19.21m
  2   167 Greg Retzer        M50 So Cal Track            20.32m      66-08 
      20.32m  FOUL  FOUL  FOUL  16.89m  FOUL
 
M55 Javelin Throw
==========================================================================
 M60+ 9:30am
 M30-59 11:45am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   244 Michael Shea       M55 Unattached              44.73m     146-09 
      FOUL  43.47m  42.42m  44.73m  FOUL  FOUL
  2   198 James Barry        M57 Unattached              39.42m     129-04 
      FOUL  35.15m  FOUL  37.66m  36.68m  39.42m
  3   214 Greg Holden        M57 Unattached              36.63m     120-02 
      36.63m  FOUL  FOUL  35.98m  33.27m  35.70m
 
M60 Javelin Throw
==========================================================================
 M60+ 9:30am
 M30-59 11:45am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   247 David Tucker       M64 Unattached              29.96m      98-03 
      28.96m  22.95m  26.75m  28.04m  26.08m  29.96m
  2   163 David McLawhorn    M60 So Cal Track            29.95m      98-03 
      FOUL  FOUL  27.74m  29.95m  FOUL  FOUL
 
M65 Javelin Throw
==========================================================================
 M60+ 9:30am
 M30-59 11:45am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   183 Ron Rook           M66 Trojan Maste            32.14m     105-05 
      FOUL  31.98m  32.14m  FOUL  31.69m  FOUL
 
M70 Javelin Throw
==========================================================================
 M60+ 9:30am
 M30-59 11:45am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   230 David Merkowitz    M73 Unattached              34.21m     112-03 
      30.07m  FOUL  30.87m  34.21m  28.97m  32.77m
 
M75 Javelin Throw
==========================================================================
 M60+ 9:30am
 M30-59 11:45am
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   218 Richard Johnson    M77 Unattached              16.96m      55-08 
      FOUL  16.96m  FOUL  FOUL  FOUL  14.36m
 
M50 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   167 Greg Retzer        M50 So Cal Track            16.33m   53-07.00 
      15.45m  14.82m  15.32m  15.51m  15.19m  16.33m
  2   200 Thomas Classon     M53 Sweden                  15.67m   51-05.00 
      13.75m  14.91m  15.61m  15.67m  FOUL  15.06m
 
M60 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   207 John Goldhammer    M61 Unattached              20.83m   68-04.25 
      19.74m  20.83m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
M65 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   212 Larry Hart         M68 Unattached              18.71m   61-04.75 
      18.02m  FOUL  18.51m  18.38m  18.16m  18.71m
 
M80 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   153 Joe Durrenberger   M80 So Cal Track             8.12m   26-07.75 
      7.92m  8.12m  FOUL  7.86m  PASS  PASS
 
M50 Super Weight
==========================================================================
 Follows Weight Throw
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   167 Greg Retzer        M50 So Cal Track             8.88m   29-01.75 
      8.34m  8.48m  8.43m  8.63m  8.88m  FOUL
  2   200 Thomas Classon     M53 Sweden                   7.52m   24-08.25 
      7.50m  FOUL  FOUL  FOUL  7.52m  FOUL
 
M60 Super Weight
==========================================================================
 Follows Weight Throw
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   207 John Goldhammer    M61 Unattached               8.65m   28-04.50 
      8.30m  8.65m  FOUL  8.47m  8.33m  8.65m
 
M65 Super Weight
==========================================================================
 Follows Weight Throw
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   212 Larry Hart         M68 Unattached               9.27m   30-05.00 
      8.69m  FOUL  8.66m  9.27m  PASS  PASS
 
M80 Super Weight
==========================================================================
 Follows Weight Throw
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   153 Joe Durrenberger   M80 So Cal Track             5.88m   19-03.50 
      5.20m  5.88m  PASS  5.43m  PASS  5.75m
 
W35 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   188 Jeannie Formosa    W39 So Cal Track          28:36.06  
 
W60 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   143 Paula Rasmussen    W60 So Cal Track          34:22.02  
 
W65 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   138 Yoko Eichel        W68 So Cal Track          32:10.39  
  2   114 Sylvia Ellis       W67 Florida Athl          34:14.74  
  3   136 Darlene Backlund   W69 So Cal Track          35:36.95  
 
W75 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   137 Shirley Capps      W79 So Cal Track          43:10.81  
 
M50 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   165 Art Morrow         M51 So Cal Track          31:34.49  
 
M65 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   148 Richard Campbell   M69 So Cal Track          32:08.80  
 
M75 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   146 John Backlund      M75 So Cal Track          35:27.35  
 
M80 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   145 Carlos Acosta      M81 So Cal Track          37:03.56